Truskawkowe smoothie jako zapowiedź lata

Sezon truskawkowego przepychu wkrótce rozpocznie się na dobre. Truskawki to owoce-symbole, poza którymi kryje się smak wakacji, beztroski, radości i zapomnienia. To zapach pełni lata, którego nic nie jest w stanie naśladować. To także kolor i wzór, bo przecież forma i obraz truskawki powielany jest na wszystkie możliwe sposoby. Na ubraniach, dekoracjach wnętrzarskich czy na zabawkach dla dzieci. Truskawkowy świat to coś, w czym warto się zanurzyć. O tej porze roku zrobimy to z łatwością. Na przykład popijając pyszne, wypełnione po brzegi witaminami smoothie truskawkowe.

Pora na truskawkowe smoothie

Smoothie w klasycznej wersji to zmiksowany i schłodzony napój na bazie owoców i kostek lodu, do którego można ewentualnie dodać mleko, jogurt czy miód. Takie pyszności najlepiej zrobić sobie w domu z dobrych owoców i bez zbędnego cukru. Agata swoje pierwsze w tym roku smoothie zrobiła z truskawek zebranych w swoim ogródku (pysznych i pachnących, zupełnie innych od ociekających chemią truskawek hiszpańskich, twardych i zakonserwowanych). Smoothie to pomysłowe podanie owoców dzieciom, które chętnie sięgają po różnego rodzaju koktajle. Tak jak synek Agaty, który uwielbia witaminowe smoothie owocowe.

Truskawkowe smoothie

Składniki:

250g truskawek (ok. 16 sztuk średniej wielkości)

1 banan (waga po obraniu 90 g)

1 jogurt naturalny (140 g)

3 łyżki mleka (45 g)

3 łyżeczki płynnego miodu (24 g)

opcjonalnie 5 kostek lodu (35 g)

kilka plasterków banan i truskawek do dekoracji

Wykonanie:

Truskawki umieszczamy na sitku i dokładnie przepłukujemy zimną wodą, potrząsamy sitem w celu usunięcia jak największej ilości wody, usuwamy szypułki, wrzucamy truskawki do misy malaksera. Dodajemy banana, jogurt, mleko oraz płynny miód, całość dokładnie blendujemy (jeśli robimy smoothie z lodem, w misie malaksera umieszczamy najpierw sam lód, dokładnie rozdrabniamy, następnie dodajemy wszystkie pozostałe składniki i wszystko razem dokładnie blendujemy). Gotowe smoothie przelewamy do szklanek i dekorujemy plasterkami banana oraz truskawek.

W wersji z termomixem:

W naczyniu umieszczamy lód, miksujemy 5s/ obr.10, dodajemy pozostałe składniki i ponownie miksujemy 20s/obr.10

Przepis na Truskawkowe smoothie w wersji do wydruku i PDF.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *